Trasy 2024

ULTRA MINI DUSZEK 100

Zostań szosowym Ultra Duszkiem Puszczy na dystansie 100 km

 

Wsiądź na rower, powiedz „Dla mnie się podoba” i zacznij podlaską przygodę z duchem! Czekają na Ciebie żubry, bociany i niezapomniane widoki.

Ultra Mini Duszek 100 km to idealna trasa, która nie tylko pozwoli poczuć sportowego ducha, ale przede wszystkim zapewni Ci niepowtarzalne widoki i przeżycia. Na pokonanie tego dystansu masz 10 godzin, więc nie ma obaw zdążysz

 

Swoją ultra magiczną wycieczkę rozpoczniesz w samym sercu puszczy – Białowieży. Pierwszy odcinek to 30 km, które na wybornie asfaltowej drodze spędzisz sam na sam z prastarym lasem, a puszczańskie powietrze da Ci siłę na dalsze zmagania.

 

W dalszej części opuścisz już białowieskie rezerwaty przyrody, by trafić do malowniczej Narewki by zobaczyć pierwsza cerkiew na trasie czyli Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy.

 

Uwaga! W Nowym Skryplewie na początkujących Ultra Duchów Puszczy mieszkańcy będą czekać z wyjątkową niespodzianką, gdzie będzie można uzupełnić bidony, spróbować coś Pysznego by mieć siłe jechać dalej

 

Dalsza Droga biegnie przez kilka urokliwych wsi Nowe Berezowo , Stary Kornin, Dubicze Cerkiewne z drewnianymi zdobionymi domkami i malowniczymi cerkwiami. Ostatni odcinek biegnie przez Hajnówkę do stolicy puszczy – Białowieży. Tam wjedziesz oficjalnie na metę jako Ultra Duch Puszczy z „We Are The Champions” w tle, odbierzesz medal i wyjątkowy pakiet prezentów.

 

Od tego momentu będziesz w naszej rodzinie już na zawsze!

 

Trudność trasy: łatwa

Nawierzchnia: lokalne drogi asfaltowe, bardzo mały ruch samochodowy. Trasom krajowym mówimy stanowcze NIE!

 

Ta trasa Ultra Ducha Puszczy zostanie w całości objechana przez Organizatora, a relacje z przejazdu będą udostępniane w kanałach społecznościowych wydarzenia.

 

Limit startujących: 200 osób.

 

Wartość nagród na podium to 5000 zł

 

Nagrody także za 20, 40, 60, 80 etc

 

Pamiętaj Ultra Duch Puszczy musi być szybki. Zapisz się teraz

ULTRA DUCH SZOSA 240

Zostań szosowym Ultra Duchem Puszczy na dystansie 240 km

 

Wsiądź na rower, powiedz „ Dla mnie się podoba ” i zacznij podlaską przygodę z duchem! Czekają na Ciebie żubry, bociany i niezapomniane widoki.

 

Trasa jest zupełnie nowa i zaprowadzi was w nowe części Malowniczego Podlasia

 

Brak odcinków szutrowych

 

Podlaska Szosa 240 km to idealna trasa, która nie tylko pozwoli poczuć sportowego ducha, ale przede wszystkim zapewni Ci niepowtarzalne widoki i przeżycia. Na pokonanie tego dystansu masz 40 godzin, więc nie ma obaw, nawet miłośnicy ‚’Dla mnie się nie Spieszy „ spokojnie stawią czoła temu dystansowi

 

Swoją ultra magiczną wycieczkę rozpoczniesz w samym sercu puszczy – Białowieży.

 

Pierwszy odcinek to 30 km, które na wybornie asfaltowej drodze spędzisz sam na sam z prastarym lasem, a puszczańskie powietrze da Ci siłę na dalsze zmagania.

 

W dalszej części opuścisz już białowieskie rezerwaty przyrody, by trafić do bajecznej Krainy Południowego Podlasia . Droga biegnie przez kilka urokliwych wsi z drewnianymi zdobionymi domkami i malowniczymi cerkwiami. Po Drodze zobaczysz Urokliwe cerkwie w Starym Korninie , Dubiczach Cerkiewnych.

 

Kolejna miejscowością jest urokliwa przygraniczna Czeremcha, która przywita Cię jak to na Podlasiu sielskim klimatem i urokliwymi cerkwiami.

Później naszym celem będzie przepiękne urokliwe miejsce „Ziołowy Zakątek” w miejscowości Koryciny , w którym poczujecie klimat niesmamowicie pięknej Podlaskiej wsi , tutaj będziecie mogli po raz pierwszy posmakować smaków Podlasia .

 

Pózniej przez Wojtki, Boćki , Knorody, będziecie się kierować do najsmaczniejszej miejscowości na mapie Ultra Duch Puszczy do hotelu Hotel Cztery Pory Roku , który jest zlokalizowany w Pilikach .

 

To właśnie tam posmakujesz niesamowitych, regionalnych przysmaków – kartaczy, babki oraz kiszki ziemniaczanej.

 

Hotel jest naszym partnerem i was przywita niesamowitą podlaska gościnnością i uśmiechem dwóch pięknych pań właścicielek

 

Po obfitym posiłku, przed Tobą dalsze poznawanie krainy, w której od teraz nazwy miejscowości pisane będą w dwóch językach.

 

Uwaga! W Szerniach na początkujących Ultra Duchów Puszczy mieszkańcy będą czekać z wyjątkową niespodzianką, zaś nieco dalej kolejną atrakcją ! Poznacie prawdziwych podlasiaków i zobaczycie jak mieszkali i mieszkają aż do dzisiaj,

 

W miejscowości Orla, będziesz mógł zobaczyć piękna Synagogę co jest rzadkością na Podlasiu , ale dzięki temu poczujecie ten wyjątkowy klimat wielokulturowości

 

Ostatni odcinek biegnie przez Hajnówkę do stolicy puszczy – Białowieży.

 

Tam wjedziesz oficjalnie na metę jako Ultra Duch Puszczy z „We Are The Champions” w tle, odbierzesz medal i wyjątkowy pakiet metody .

 

Od tego momentu będziesz w naszej rodzinie już na zawsze!

 

Ciekawe czy po zakończonym ultramaratonie znajdziesz czas na spróbowanie oryginalnego, legendarnego ducha puszczy? Z pewnością zasłużyłeś na taką celebrację!

 

Trudność trasy: średnia

Nawierzchnia: lokalne drogi asfaltowe, bardzo mały ruch samochodowy.

 

Ta trasa Ultra Ducha Puszczy zostanie w całości objechana przez Organizatora, a relacje z przejazdu będą udostępniane w kanałach społecznościowych wydarzenia.

 

Limit startujących: 150 osób.

 

Wartość nagród na podium to 5000 zł

 

Nagrody także za 20, 40, 60, 80 etc

 

Pamiętaj Ultra Duch Puszczy musi być szybki. Zapisz się teraz 👻

ULTRA DUCH GRAVEL 240

Chcesz zostać Gravelowym Ultra Duchem Puszczyna dystansie 240 km ?

 

Wsiądź na rower, powiedz „Dla mnie się podoba ” i zacznij podlaską przygodę z duchem! Czekają na Ciebie żubry, bociany i niezapomniane widoki.

 

Startujemy 31 maja – 2 czerwca 2024

 

Podlaski Gravel 240 km to idealna trasa, od której zaczniesz swoją przygodę ultramaratonami i posmakujesz gravelowego świata. Możesz ją przejechać także rowerem MTB lub innym

 

Masz obawy, że dystans jest zbyt duży? Niepotrzebnie. Masz aż 40 godzin na ukończenie.

 

Ta trasa zabierze Cię na niezapomnianą wycieczkę po urokliwej krainie, jaką jest Podlasie. Wystartujesz z malowniczej Białowieży jadąc 60 kilometrów dziką puszczą i gęstymi lasami podziwiając nienaruszoną przyrodę. Zbliżysz się także do samej granicy z Białorusią dojeżdżając do Jeziora Siemianowskiego. W puszczy Białowieskiej są jedne z najlepszych szutrów w Polsce

 

W dalszej części opuścisz już białowieskie rezerwaty przyrody, by trafić do malowniczej Narewki by zobaczyć pierwsza cerkiew na trasie czyli Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy. Później przemkniecie obok strażnika Puszczy czyli Europejskie drzewo roku , czyli Dąb Dunin

 

Uwaga! W Nowym Skryplewie na nieoficjalnym punkcie kontrolnym , mieszkańcy będą czekać z wyjątkową niespodzianką, gdzie będzie można uzupełnić bidony, spróbować coś Pysznego by mieć siłe jechać dalej .

 

Dalsza Droga biegnie przez kilka urokliwych wsi Mochnate, Stary Kornin, Orla .

W Szerniach kolejna niespodzianka u lokalesów

 

Dalej kierujemy się do Hotelu Cztery Pory Roku w którym posmakujesz niesamowitych, regionalnych przysmaków – kartaczy, babki oraz kiszki ziemniaczanej. Tam nabierzesz siły na dalsze sportowe i krajoznawcze zmagania.

 

Zjedz do syta, bo przed Tobą jeszcze moc atrakcji. W dalszej części trasy poznasz miejscowości, których nazwy pisane są w dwóch językach. To prawdziwe wielokulturowe Podlasie.

 

W Dubiczach Cerkiewnych i Sakach Twoim oczom ukaże się piękna cerkiew w magicznym kolorze nieba. Następnie przyjdzie czas na obcowanie z naturą w rezerwacie Lasy Naturalne Puszczy Białowieskiej. Urzekające puszczańskie jeziorko w Topile z pewnością zrobi na Tobie niesamowite wrażenie.

 

Na koniec przejedziesz przez samo serce Puszczy Białowieskiej. Wjeżdżając na metę do Białowieży kolarzy Ultra Ducha Puszczy przywita głośne „We Are The Champions”.

 

To właśnie wtedy odbierzesz medal i wyjątkowy pakiet prezentów. Od tego momentu będziesz w naszej rodzinie już na zawsze!

 

Ciekawe czy po zakończonym ultramaratonie znajdziesz czas na spróbowanie oryginalnego, legendarnego ducha puszczy? Z pewnością zasłużyłeś na taką celebrację!

 

Trudność trasy: średnia. 

Nawierzchnia: ok 167 km szutrów, dróg nieutwardzonych (bez asfaltu), 77 km asfalt.

 

Trasa w 100% zostanie objechana przez Organizatora , a relacja z przejazdu będzie dostępna na social mediach.

 

Limit startujących: 150 osób.

 

Wartość nagród na podium to 5000 zł

 

Nagrody także za 20, 40, 60, 80 etc

 

Pamiętaj Ultra Duch Puszczy musi być szybki. Zapisz się teraz👻

ULTRA DUCH SZOSA 530

Chcesz zostać prawdziwym Szosowym Ultra Duchem Puszczy na dystansie 530 km??

 

Wsiądź na rower, powiedz „Dla mnie się podoba ” i zacznij podlaską przygodę z duchem! Czekają na Ciebie żubry, bociany i niezapomniane widoki.

Podlaska Szosa 530 km to malownicza trasa, na której zobaczysz kilka oblicz tego niesamowitego rejonu Polski.

 

Bez obaw. Masz aż 60 godzin na pokonanie tego dystansu, więc zdążysz

Wystartujesz z pięknej Białowieży, jadąc przez 20 kilometrów wspaniałą puszczą i gęstymi lasami, mogąc przy tym podziwiać nienaruszoną podlaską przyrodę. Idealnie gładkimi asfaltami dotrzesz do Hajnówki i tam ujrzysz pierwszą na trasie malowniczą cerkiew.

 

Gładkimi asfaltami po wsiach, gdzie czas zatrzymał się dziesiątki lat temu, dotrzesz dotrzesz do sielskiej Czeremchy z biała cerkwią, a dalej już wjedziesz w bajkową magiczną podlaską krainą czyli Koryciny, Knorydy,   Wojtki, Boćki. Tutaj pojęcie czas płynie wolniej, nabiera innego znaczenia.

 

Nieco dalej w Pilikach dotrzecie do Hotelu Cztery Pory Roku, gdzie będzie czekać pyszne, regionalne jedzenie (babka i kiszka ziemniaczana, kartacze). Będzie to również pierwszy punkt kontrolny na trasie.

 

Po ciepłym Posiłku Malowniczymi wioskami, przecinając Narwiański Park Narodowy dotrzesz do Tykocina, który oprócz swojej urzekającej pożydowskiej architektury, oferuje też coś dla wielbicieli spokoju ducha – to brama Biebrzańskiego Parku Narodowego i wjazd na „Łosiostradę”, czyli jedną z piękniejszych dróg na Podlasiu, tzw. Carską Drogę. Serio, uwaga na łosie!

 

W Tykocinie będzie kolejny Punkt Kontrolny, na którym posmakujesz sera  korycinśkiego i sławnych truskawek, taki zestaw na 100 % doda Ci energii…

 

Kolejnym celem będzie Korycin i poznawanie na dystansie 70 km północnej części trasy, tak odmiennej od pozostałych. Tam zorganizowaliśmy kolejny 3 punkt kontrolny z jedzeniem. Dalej wjedziesz w piękny rejon Wzgórz Sokólskich, pojawi się już trochę podjazdów.

 

Wschodnia część Podlasia jest niesamowita pod względem widokowym. Uwierzcie, wschody i zachody słońca są tam najbardziej malownicze w Polsce!

 

W tym roku pojawimy się W Supraślu . Urokliwej perełce Podlasia, to miasto jest wyjątkowe pod względem licznych zabytków i niesamowitego klimatu . To właśnie tutaj zobaczysz wyjątkowy Prawosławny Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy , urokliwa klimatyczna starówka przywita was kolejnym punktem kontrolnym , na którym znowu posmakujesz smaków Podlasia .

 

Przy pięknym jeziorze Siemianówka będziesz smakować podlaskich rarytasów. Będzie to 5 punkt kontrolny na trasie . Dalej czekać Cię będzie objazd części jeziora i dojedziesz do urokliwej Narewki, tak aby dotrzeć do Puszczy Białowieskiej.

Ostatnie 20km to przeprawa przez krainę żubra drogą wyłączona z ruchu. Potem już tylko meta, gdzie wjedziesz jako Ultra Duch Puszczy z muzyką w tle „We Are The Champions”. Odbierzesz również medal i pakiet prezentów. Od tego momentu będziesz w naszej rodzinie już na zawsze!

 

Ciekawe czy po zakończonym ultramaratonie znajdziesz czas na spróbowanie oryginalnego, legendarnego ducha puszczy? Z pewnością zasłużyłeś na taką celebrację!

 

Trudność trasy: średnia – wymaga doświadczenia z trasami powyżej 300-400km. Nawierzchnia: 530 km lokalne asfaltowe drogi

 

Trasa ultramaratonu prowadzi lokalnym drogami o dobrych nawierzchniach i z bardzo małym ruchem samochodowym.

 

Trasa w 100% zostanie objechana przez Organizatora , a relacja z przejazdu będzie dostępna na social mediach.

Wartość nagród na podium to 5000 zł

 

Nagrody także za 20, 40, 60, 80 etc

 

Limit startujących: 150 osób

 

Pamiętaj Ultra Duch Puszczy musi być szybki i zapisz się teraz

ULTRA DUCH GRAVEL 560

Chcesz zostać prawdziwym Gravelowym Ultra Duchem Puszczy na dystansie 560 km ?

 

Wsiądź na rower, powiedz „Dla mnie się podoba ” i zacznij podlaską przygodę z duchem! Czekają na Ciebie żubry, bociany i niezapomniane widoki.

 

Podlaski Gravel 560 km to malownicza trasa, na której zobaczysz kilka oblicz tego niesamowitego rejonu Polski.

 

Możesz ją przejechać także rowerem MTB lub gravelem, przełajem itp.

Bez obaw. Masz aż 60 godzin na pokonanie tego dystansu, więc zdążysz

Wystartujesz z pięknej Białowieży, jadąc przez 20 kilometrów wspaniałą puszczą i gęstymi lasami, mogąc przy tym podziwiać nienaruszoną podlaską przyrodę. Zobaczysz niezwykłe jezioro w miejscowości Topiło, . Szutrowymi drogami po wsiach, gdzie czas zatrzymał się dziesiątki lat , dotrzesz dotrzesz do sielskiej Czeremchy z biała cerkwią,

 

Kolejne miejscowości przeniosą Cię do magicznej podlaskiej Krainy, Koryciny,  Knorydy, Wojtki, Boćki. Tutaj pojęcie czas płynie wolniej, nabiera innego znaczenia.

 

Nieco dalej w Pilikach dotrzecie do Hotelu Cztery Pory Roku , gdzie będzie czekać pyszne, regionalne jedzenie (babka i kiszka ziemniaczana, kartacze). Będzie to również pierwszy punkt kontrolny na trasie.

 

Po obfitym posiłku ruszysz Malowniczymi wioskami, przecinając Narwiański Park Narodowy dotrzesz do Tykocina, który oprócz swojej urzekającej pożydowskiej architektury, oferuje też coś dla wielbicieli spokoju ducha – to brama Biebrzańskiego Parku Narodowego i wjazd na „Łosiostradę”, czyli jedną z piękniejszych dróg na Podlasiu, tzw. Carską Drogę. Serio, uwaga na łosie!

 

Później obieramy kierunek Korycin. W Korycinie będzie kolejny Punkt Kontrolny , na którym posmakujesz sera korycinśkiego i sławnych truskawek, taki zestaw na 100 % doda Ci energii… Korycin to Podlaska Stolica truskawek.

 

Wschodnia część Podlasia jest niesamowita pod względem widokowym. Uwierzcie, wschody i zachody słońca są tam najbardziej malownicze w Polsce!

 

W tym roku pojawimy się W Supraślu . Urokliwej perełce Podlasia, to miasto jest wyjątkowe pod względem licznych zabytków i niesamowitego klimatu . To właśnie tutaj zobaczysz wyjątkowy Prawosławny Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy, urokliwa klimatyczna starówka przywita was kolejnym punktem kontrolnym , na którym znowu posmakujesz smaków Podlasia .

 

Przy pięknym jeziorze siemianówka będziesz smakować podlaskich rarytasów. Będzie to 5 punkt kontrolny na trasie . Dalej czekać Cię będzie objazd części jeziora i dojedziesz do urokliwej Narewki, tak aby dotrzeć do Puszczy Białowieskiej. Ostatnie 20km to przeprawa przez krainę żubra drogą wyłączona z ruchu.

 

Potem już tylko meta, gdzie wjedziesz jako Ultra Duch Puszczy z muzyką w tle „We Are The Champions”. Odbierzesz również medal i pakiet prezentów. Od tego momentu będziesz w naszej rodzinie już na zawsze!

 

Ciekawe czy po zakończonym ultramaratonie znajdziesz czas na spróbowanie oryginalnego, legendarnego ducha puszczy? Z pewnością zasłużyłeś na taką celebrację!

 

Trudność trasy:wymaga doświadczenia z trasami powyżej 300-400km. Nawierzchnia: 60 % to drogi szutrowe i nieutwardzone, 40% droga asfaltowa

 

Trasa w 100% zostanie objechana przez Organizatora w maju 2024, a relacja z przejazdu będzie dostępna na social mediach.

 

Limit startujących: 150 osób.

 

Wartość nagród na podium to 5000 zł

 

Nagrody także za 20, 40, 60, 80 etc

 

Pamiętaj Ultra Duch Puszczy musi być szybki. Zapisz się teraz

MEGA ULTRA DUCH SZOSA 1220

Chcesz zostać prawdziwym Szosowym Ultra Duchem Puszczy na dystansie 1220 km??

 

Wsiądź na rower, powiedz „Dla mnie się podoba ” i zacznij podlaską przygodę z duchem! Czekają na Ciebie żubry, bociany i niezapomniane widoki.

 

Podlaska Szosa 530 km to malownicza trasa, na której zobaczysz kilka oblicz tego niesamowitego rejonu Polski.

 

Trasa dla prawdziwych Ultra Duchów. 1220 km pięknej Podlaskiej przygody.

 

Tylko 20 śmiałków dostanie szanse pokonać tą przepiękną trasę Tutaj Ultra duch Puszczy docenia najszybszego i najbardziej odważnego. Nagroda dla Najszybszego to 4000 zł duchowych talarów (za pozostałe miejsca nie ma nagród)

Trasa jest bez wsparcia, jednak planujemy coś wyjątkowego (ale o tym wkrótce)

 

Tutaj jesteście zdani na siebie. Te 1220 km jest dla prawdziwych twardzieli

Na pokonanie trasy będziecie mieli 80 godzin. Trasa nie przecina się i jest pętlą,

 

Start i meta w Białowieży. Duch nie opisuje tej trasy, bo tego piękna się nie da opisać

 

Trasa zostanie objechana przez organizatora. Przejazd będzie na social media ULTRA Duch Puszczy

 

Tylko 20 miejsc. Kto pierwszy ten Lepszy 

 

Pamiętaj Ultra Duch Puszczy musi być szybki.  Zapisz się teraz